Іспанія має докази втручання РФ у каталонський референдум


Влада Іспанії має докази про втручання груп з РФ в ході референдуму про відокремлення Каталонії від Іспанії з метою дестабілізації іспанської держави.

Про це заявили в міністерствах оборони і закордонних справ країни 13 листопада в Брюсселі, передає DW.

На їхню думку, державні та приватні групи на території Росії, а також Венесуели в рамках масштабної кампанії використовували Twitter, Facebook та інші соціальні мережі і сайти, щоб просувати сепаратистські ідеї і впливати на громадську думку напередодні плебісциту, організованого 1 жовтня тодішньою каталонською владою.

Глава МЗС Іспанії Альфонсо Дастіс повідомив, що Мадрид виявив у соцмережах фейкові профілі, половина яких обслуговувалася з Росії, а 30% — з Венесуели. Він також заявив, що ці акаунти були створені для поширення інформації, яка перебільшувала переваги відділення Каталонії від Іспанії. За словами Дастіса, цю тему він підняв у діалозі з Кремлем.

У свою чергу, глава іспанського оборонного відомства Марія Долорес де Коспедаль підкреслила, що групи, про яких йдеться, намагаються домогтися нестабільності в Європі, і що борг іспанців — надати розголосу цю інформацію.

На зустрічі в Брюсселі був присутній також генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. Він, зокрема, заявив, що, згідно з різними доповідями, Росія здійснила спроби втручання у внутрішні політичні процеси в декількох країнах.

У зв’язку з цим альянс звинуватив Москву в застосуванні стратегій інформаційної війни та дезінформації з метою розділити Захід і порушити його єдність у питанні економічних санкцій щодо Кремля.

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії прийняв резолюцію, що оголошує незалежність від Іспанії та затверджує власної конституції, а Конституційний суд Іспанії згодом анулював. Колишній очільник Каталонії Карлес Пучдемон та кілька міністрів з його уряду втекли у Бельгію. Це сталося після того, як іспанська влада звільнила увесь колишній уряд Каталонії. Її членів Верховний суд підозрює у сепаратизмі, розкраданні державних коштів та організації незаконного референдуму 1 жовтня. Дев’ять політиків, які не покинули Каталонію разом з Карлесом Пучдемоном, були достроково ув’язнені. Багатьом з них загрожує строк від 10 до 30 років ув’язнення за порушення закону. 11 листопада у Барселоні тисячі людей вийшли на підтримку ув’язнених колишніх членів уряду Каталонії та вимагали в Мадрида звільнити їх з-під варти.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/policy/ispaniia-maye-dokazy-vtruchannia-rf-u-katalonskyy-referendum/” Об этом сообщает musfan.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя